projekti-1

Info centar za mlade

Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
INFORMACIJA
vijesti, oglasi, konkursi...
EDUKACIJA
trening, projekti, radionice...
ZAPOŠLJAVANJE
usluge, savjeti, pomoć, CV...
DOKUMENTI
zakon o mladima

savjet3

sms-provjera

facebook
Općina Živinice
na facebooku
tv zivinice
TV Živinice
lokalna televizija
zivinice.ba
Živinice.ba
nezavisni portal
logo-best
Best portal
Živinice

Zvanično u rad puštena rasvjeta u mjesnoj zajednici Gračanica i Tupković

13022017 6Općinski načelnik Samir Kamenjaković sa svojim saradnicima zvanično je pustio u rad rasvjetu na području mjesne zajednice Gračanica i Tupković. U pitanju je realizacija projekata po principu “marka na marku”. Nazivi projekata su Džamija - Banjevac - Kolčaci, MZ Gračanica i Čauševići - Jusići, MZ Tupković, a ukupna vrijednost projekata iznosi 15.400 KM.

Općinski načelnik ističe da će budući projekti, zbog uštede i kvaliteta rasvjete, biti putem LED rasvjete, te da će korištenjem LED rasvjete biti ušteđena energija za 50 - 60%, s tim što će svjetlost ostati ista za domaćinstva koja budu koristila tu svjetlost.

Također, Općinski načelnik ističe da je u planu i zamjena svih rasvjeta pilot projektima koji su otpočeti na svim područjima Općine Živinice.

“To su projekti koji su već bili uglavnom završeni, mi smo otpočeli danas puštanje rasvjete, imali smo obavezu kao Općina da uplatimo određena značajna sredstva u elektrodistribuciji, to smo uplatili i njihovim redom kako su predvidili u elektrodistribuciji i u firmi koja održava rasvjetu, danas smo počeli puštati rasvjetu. Ono što želim kazati je da su to projekti u kojima su učestvovali građani i ja im se ovom prilikom želim zahvaliti svima. To su projekti “marka na marku” koje ćemo u budućnosti nastaviti, to smo predvidjeli u budžetu i ovakvi projekti će biti nastavljeni sa jednom malom izmjenom. Dakle, prije svega zbog uštede i kvaliteta rasvjete, mi smo se odlučili da svi budući projekti budu putem LED rasvjete. Korištenjem LED rasvjete bit će ušteđena energija sigurno za nekih 50 - 60%, s tim što će svjetlost ostati ista. Dakle, iz tog razloga kažem da su to projekti u budućnosti koji će sigurno biti značajni i bolji od ovih koje sad imamo. Mi imamo u planu da zamijenimo svu rasvjetu sa nekim pilot projektima koji su već otpočeti da na svim područjima Općine Živinice zbog uštede mi godišnje negdje oko 900.000 KM plaćamo rasvjetu, a sa promjenom LED rasvjete to bi spalo na nekih 30% od toga. Iz tog razloga smatram da je to dobro da odmah otpočnemo, da se rasvjeta počne raditi na jedan racionalniji način.” rekao je načelnik Općine Živinice Samir Kamenjaković.

”U mjesnoj zajednici Tupković, zaseok Čaušević - Jusići realizovan je ovaj projekat u vrijednosti 8.400 KM, po principu “marka na marku”. Dužina ovog projekta je otprilike 420 metara. Ovom prilikom se zahvaljujemo Općinskom načelniku koji je došao ovdje da uveliča ovu našu svečanost. Najviše se zahvaljujemo i svojim komšijama koji su svi dali svoj doprinos. Svi smo jednako dali sredstava za ovaj projekat. Ovdje se nalazi 12 domaćinstava, a naš sledeći projekat je vodovod koji je u planu ove godine, a u narednom periodu, odnosno sledeće godine smo u planu asfaltiranje ove dionice u ovoj istoj dužini.” rekao je Almedin Čaušević, predsjednik građevinskog odbora za izgradnju ulične rasvjete na dionici Čauševići - Jusići u MZ Tupković.

13022017_6_thumb.jpg13022017_5.jpg13022017_11.jpg13022017_7.jpg13022017_6.jpg13022017_4.jpg13022017_1.jpg13022017_9.jpg13022017_10.jpg13022017_8.jpg

Kontakt

Općina Živinice
home iconUl. Alije Izetbegović br.28
      75270 Živinice
      Bosna i Hercegovina

phone-icon-43223 +387-35/743-301; 035/743-303,
fax-icon +387-35/772-125
url www.opcinazivinice.ba
Mail  Ova adresa el. pošte je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript da biste je vidjeli.