projekti-1

Info centar za mlade

Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
INFORMACIJA
vijesti, oglasi, konkursi...
EDUKACIJA
trening, projekti, radionice...
ZAPOŠLJAVANJE
usluge, savjeti, pomoć, CV...
DOKUMENTI
zakon o mladima

savjet3

sms-provjera

facebook
Općina Živinice
na facebooku
tv zivinice
TV Živinice
lokalna televizija
zivinice.ba
Živinice.ba
nezavisni portal
logo-best
Best portal
Živinice

Podjela paketa socijalno ugroženim građanima u Općini Živinice

2Općinski načelnik Samir Kamenjaković danas je počeo sa podjelom paketa sa osnovnim životnim namirnicama socijalno ugroženim kategorijama stanovništva u Općini Živinice.
Naime, Načelnik Kamenjaković je i ove godine je obezbijedio oko 80 paketa sa osnovnim životnim namirnicama koje je počeo dijeliti danas, te je lično uručio 40 paketa građanima kojima je pomoć zaista potrebna, dok će drugih 40 paketa podijeliti u ponedjeljak.

Građani koji su dobili paket sa osnovnim životnim namirnicama su se zahvalili na uručenoj pomoći, ističući koliko mnogo im znači ova pomoć, jer kako kažu „nemaju šta da jedu“ te da će im mnogo značiti u narednom periodu.
Načelnik Kamenjaković je istakao kako će i dalje pomagati, koliko može, svim građanima Općine Živinice, a naročito ovoj posebnoj kategoriji stanovništa koji su jako siromašni, sve dok za tim ima potrebe, te da se nada da će u ovoj godini biti manji broj ljudi sa ovakvim potrebama.

„Mi tokom cijele godine vršimo jedan način pomaganja našim građanima koji su u teškom stanju socijalnih potreba. Gotovo svakog mjeseca, odemo, obiđemo tri-četiri porodice, međutim u godini dana, jednom ili dva puta napravimo jednu veću akciju pomaganja ljudima. Mi u Živinicama zaista imamo jako puno porodica u teškom stanju socijalnih potreba i o tome moramo posebno voditi računa. Ja sam pokušavao kroz razne akcije , razne edukacije, molbe ljudima koji imaju mogućnost da svojim komšijama pomognu i ovim putem ih pozivam da to učine. Ja primajući ljude ujutro, u ranim jutarnjim satima zaista vidim da imamo jako puno ljudi kojima je pomoć potrebna i evo to je jedan od razloga zašto smo se odlučili da pomognemo i ovaj put, jednom masovnom akcijom, oko osamdeset porodica ćemo obići, osamdeset paketa sa osnovnim životnim namirnicama podijeliti. Podijelit ćemo to danas i u ponedjeljak. Imamo i sa Crvenim križom jednu akciju u subotu koju će oni voditi, i mi ćemo se zajednički sa njima pridružiti i tome. Ovo je jedan indikator koji je meni kao Načelniku jako bitan da više radimo na drugoj strani, a to je stvaranje uslova za ulaganje privrednika i ulaganje u otvaranje novih firmi. Dakle, meni je cilj da mi što manje imamo ovakvih porodica kojima trebamo davati, i da damo priliku da se ljudi iz takvih porodica zapošljavaju i da imamo više poslova na ponudi na tržištu. Iz tog razloga smo u prošloj godini u potpunosti uredili poslovnu zonu, tamo će se otvoriti oko četiri firme, koje će zaposliti negdje oko 780 ljudi, i to će ustvari umanjiti jedan od glavnih indikatora, a to je siromaštvo u Općini Živinice. Cilj nam je svima da pomognemo siromašnim, da pomognemo ljudima u stanju socijalnih potreba, ali i da omogućimo način da ljudi rade. Znači nije cilj da imamo u Živinicama više ljudi koji ne rade, nego cilj je da imamo više ljudi koji rade. Imamo sad ovakvu situaciju kakvu imamo, i ja sam se odlučio na ovakav čin, bar na ovakav način da pomognemo našim građanima. Nadam se ćemo tokom ove godine imati više otvorenih fabrika u kojima će ljudi raditi i da će time u narednom periodu biti smanjen broj ljudi koji će biti u stanju socijalnih potreba.“, kazao je načelnik Općine Živinice Samir Kamenjaković.

 

2_thumb.jpg9.jpg1.jpg2.jpg4.jpg3.jpg8.jpg7.jpg5.jpg6.jpg

Kontakt

Općina Živinice
home iconUl. Alije Izetbegović br.28
      75270 Živinice
      Bosna i Hercegovina

phone-icon-43223 +387-35/743-301; 035/743-303,
fax-icon +387-35/772-125
url www.opcinazivinice.ba
Mail  Ova adresa el. pošte je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript da biste je vidjeli.