projekti-1

Info centar za mlade

Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
INFORMACIJA
vijesti, oglasi, konkursi...
EDUKACIJA
trening, projekti, radionice...
ZAPOŠLJAVANJE
usluge, savjeti, pomoć, CV...
DOKUMENTI
zakon o mladima

savjet3

sms-provjera

facebook
Općina Živinice
na facebooku
tv zivinice
TV Živinice
lokalna televizija
zivinice.ba
Živinice.ba
nezavisni portal
logo-best
Best portal
Živinice

Počela edukacija za mlade poduzetnike na području Općine Živinice

04122017 1U Živinicama je jučer počela petodnevna edukacija kandidata koji su uvršteni na rang listu učesnika specijalističkog višednevnog treninga za poduzetnike po Javnom pozivu za učešće u „Programu razvoja poduzetništva i podršku osnivanja preduzeća (Start-up) na području Općine Živinice.

Naime, načelnik Samir Kamenjaković je, kako bi pomogao mladim ljudima sa područja Općine Živinice ove godine po prvi put u Općinskom budžetu predložio sredstva u iznosu od 100 hiljada KM za startup-ove mladima.

Nakon provedenog konkursa gdje su svi mladi ljudi iz Općine Živinice imali priliku da prijave svoje biznis ideje, objavljena je rang lista kandidata koji su ispunjavali uslove i čije biznis ideje su prihvaćene. Ukupno je četrnaest mladih ljudi koji su prošli sa biznis idejom i sada imaju kvalitetnu edukaciju eminentnih stručnjaka iz oblasti ekonomije, tržišta i prava. Profesori su angažovani ispred UNDP-a, pod pokroviteljstvom UNDP-a i Općine Živinice.

“Ovo je danas prvi i veliki korak za budućnost Općine Živinice i njen kompletan razvoj. Općina Živinice imala je jedan drugačiji privredni razvoj. Imali smo nekoliko privrednih giganata koji su zapošljavali sve ljude. Međutim, raspadom Jugoslavije i ulaskom u kapitalistički sistem, mi smo morali prilagođavati naš rad i uslove na jedan drugačiji način. Mi se moramo okrenuti poduzetništvu i ovo je jedan ispravan, zdrav i kvalitetan projekat kada je u pitanju mlado poduzetništvo kroz koji ćemo doći do mladih poduzetnika. Danas ovdje imamo mlade ljude koji imaju dobre ideje i koji će proći kroz edukaciju najboljih kadrova UNDP-a, a sve pod zajedničkim pokroviteljstvom UNDP-a i Općine Živinice. U Živinicama imamo iskusne poduzetnike i ja ću se potruditi da oni budu i mentori ovim mladim ljudima. U kampanji sam govorio, informacija, edukacija i akcija. Ovi mladi su informisani, danas počinje njihova edukacija i onda kreću u akciju u kojoj će se sami na terenu uhvatiti u koštac sa ekonomijom, poduzetništvom i tržištem na kojem budu radili. Ovo je kontinuirani razvoj i pomoć mladim ljudima da uspiju. Oni moraju biti primjer i sljedećim generacijama koje budu koristili startup-ove iz Općine Živinice i mini inkubator koji je u fazi završetka. Dakle, administracija Općine Živinice i Općinski načelnik će biti desna ruka ovim mladim ljudima da oni uspiju, jer su oni sigurna budućnost Općine Živinice i sigurna budućnost Bosne i Hercegovine kada je razvoj u pitanju.”, kazao je načelnik Općine Živinice.

04122017_1_thumb.jpg04122017_4.jpg04122017_1.jpg04122017_5.jpg04122017_0.jpg

Kontakt

Općina Živinice
home iconUl. Alije Izetbegović br.28
      75270 Živinice
      Bosna i Hercegovina

phone-icon-43223 +387-35/743-301; 035/743-303,
fax-icon +387-35/772-125
url www.opcinazivinice.ba
Mail  Ova adresa el. pošte je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript da biste je vidjeli.