projekti-1

Info centar za mlade

Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
INFORMACIJA
vijesti, oglasi, konkursi...
EDUKACIJA
trening, projekti, radionice...
ZAPOŠLJAVANJE
usluge, savjeti, pomoć, CV...
DOKUMENTI
zakon o mladima

savjet3

sms-provjera

facebook
Općina Živinice
na facebooku
tv zivinice
TV Živinice
lokalna televizija
zivinice.ba
Živinice.ba
nezavisni portal
logo-best
Best portal
Živinice

Svečano podignute zastave u Živinicama

22112017 9U Živinicama su danas, uz zvuke himne Bosne i Hercegovine, svečano podignute zastave države Bosne i Hercegovine, Tuzlanskog kantona i Općine Živinice.

Svečanosti podizanja zastava su, pored Općinskog načelnika Samira Kamenjakovića, na čiju inicijativu su zastave podignute, prisustvovali učenici prvog razreda JU Gimanzija Živinice zajedno sa direktorom ove ustanove Sanelom Mumićem i profesorom Redžom Butkovićem.

Prisutni učenici su imali čast da u prisustvu načelnika Općine Živinice Samira Kamenjakovića podignu zastave koje će na lokaciji pored centralnog gradskog parka u Živinicama ubuduće stalno stojati.

 

Načelnik Samir Kamenjaković je na svečanosti istakao da je ovaj trenutak jako važan, da je ovo prvi put da su sve tri zastave istaknute na javnom mjestu u našem gradu. Ovo je poklon građanima Općine Živinice u čast nadolazećeg praznika Dana državnosti Bosne i Hercegovine. Zastave su simbol i podsjetnik na sve žrtve iz prethodnog rata kao i podsjetnik na ljude koji su boreći se sačuvali svoju državu i izborili se za njenu slobodu.

Općinski načelnik je tom prilikom istakao da osjećaj ljubavi prema svojoj državi ponajviše treba njegovati kod mladih ljudi i generacija koje dolaze, koje svojim znanjem i najvišim moralnim vrijednostima mogu izgraditi ovo društvo i državu Bosnu i Hercegovinu, te na taj način je napraviti najboljom državom na svijetu za svoje građane.

”Danas mi je velika čast i zadovoljstvo da prisustvujem i da smo doživjeli da se zastava Živinica konačno se zavijori u Živinicama. Ono što me posebno raduje da imamo i kantonalnu zastavu po prvi put u Živinicama, a naravno tu je zastava naše države Bosne i Hercegovine. Ono što nam svima fali je osjećaj prema državi i državnosti. Mi imamo osjećaj prema nacionalnoj pripadnosti, ali osjećaj prema državi i njenom identitetu moramo pojačati i na svakom koraku ga jačati, naročito sa mladim generacijama. Iz tog razloga sam u razgovoru sa direktorom JU Gimnazija Živinice došli do zaključka da ovo podizanje zastave bude popraćeno i mladim generacijama s kojim smo ovom prilikom razgovarali i dogovorili se da oni nastave ovakav način voljenja države Bosne i Hercegovine. Odlučili smo se danas da podignemo zastavu jer Dan državnosti BiH je za par dana i u čast obilježavanja tog dana postavili smo ove zastave. Također, znamo da je danas presuda ratnom zločincu Ratku Mladiću, i u čast države Bosne i Hercegovine i svih žrtava koje su pale na teritoriju Bosne i Hercegovine, a pogotovo Općina Živinice koja je primila negdje oko trideset hiljada prognanih od kojih većina tih ljudi danas živi sa nama, i u tu čast dižemo ove zastave i najiskrenije se zahvaljujem svim borcima, pripadnicima Armije Bosne i Hercegovine, onima koji su dali svoje živote, svoje vrijeme, svoje znanje, svoju ljubav prema državi Bosni i Hercegovini. Samo sa generacijama koje dolaze, ukoliko budu davali svoje znanje i svoje najbolje vrijednosti mi možemo izgraditi državu Bosnu i Hercegovinu. Moramo je voljeti, ona je najbolja država na svijetu, samo je do nas, do naše odlučnosti da gradimo državu na najbolji način za sve njene građane, a početak je ovdje. Kako bi osjetili državu Bosnu i Hercegovinu i njen identitet moramo podizati zastave na svim mjestima“, rekao je načelnik Općine Živinice Samir Kamenjaković.

Učenici JU “Gimnazija” su izrazili veliko zadovoljstvo i zahvalnost načelniku Samiru Kamenjakoviću što su imali priliku da učestvuju, kako su istakli, u ovom jako važnom događaju za Općinu Živinice, Tuzlanski kanton i državu BiH.

22112017_9_thumb.jpg22112017_11.jpg22112017_3.jpg22112017_2.jpg22112017_9.jpg22112017_6.jpg22112017_5.jpg22112017_10.jpg22112017_0.jpg22112017_7.jpg22112017_8.jpg22112017_1.jpg

Kontakt

Općina Živinice
home iconUl. Alije Izetbegović br.28
      75270 Živinice
      Bosna i Hercegovina

phone-icon-43223 +387-35/743-301; 035/743-303,
fax-icon +387-35/772-125
url www.opcinazivinice.ba
Mail  Ova adresa el. pošte je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript da biste je vidjeli.