projekti-1

Info centar za mlade

Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
INFORMACIJA
vijesti, oglasi, konkursi...
EDUKACIJA
trening, projekti, radionice...
ZAPOŠLJAVANJE
usluge, savjeti, pomoć, CV...
DOKUMENTI
zakon o mladima

savjet3

sms-provjera

facebook
Općina Živinice
na facebooku
tv zivinice
TV Živinice
lokalna televizija
zivinice.ba
Živinice.ba
nezavisni portal
logo-best
Best portal
Živinice

Održan hitan Kolegij Općinskog načelnika na Poslovnoj zoni Ciljuge

22112017 4Jutros je na Poslovnoj zoni Ciljuge II načelnik Općine Živinice Samir Kamenjaković održao hitnu sjednicu Kolegija Općinskog načelnika na kojoj su pored članova Kolegija bili prisutni i svi nadzorni organi Općine Živinice. Razmatrana je samo jedna tačka dnevnog reda koja se odnosila na kvalitet urađenih infrastrukturnih projekata na lokaciji Poslovne zone Ciljugge II.

 

Naime, Općinski načelnik Samir Kamenjaković je jučer, u prisustvu stručnog nadzora, obišao infrastrukturne projekte koji su rađeni u ovoj Poslovnoj zoni. Tom prilikom je utvrđeno da radovi nisu u potpunosti izvršeni prema projektima koji su ugovoreni sa izvođačima radova, tako da stanje kvaliteta radova nije zadovoljavajuće.

S obzirom da se u ovoj fazi radova došlo do saznanja da je potrebno izvršiti dodatne radove, a radi dosljednog i kvalitetnog izvršenja radova, načelnik Kamenjaković jutros je odmah pokrenuo potrebne sankcije i procedure ponovnog postupka sa izvođačima radova da se isprave greške za sve poslove koji nisu kvalitetno urađeni.

“Dakle, ja sam najavio na početku mandata da ćemo djelovati antikoruptivno i da ćemo kvalitet podići na veći nivo. Ja nisam zadovoljan sa radom izvođača, nadzornih organa i službi koje su pokrenule ovakve postupke i gdje god naiđem na ovakve načine rada u ime građana Općine Živinice ja ću to zaustaviti. Evo danas smo tu, imamo problem na kanalizaciji, kanalizacionoj mreži u jednom dijelu Poslovne zone gdje je kanalizaciona mreža propala. Dakle, ona je propala samo zbog toga što nije kvalitetno urađena, odnosno podloga nije postavljena. Kod kanalizacije to znači da neće moći kvalitetan biti odliv kanalizacionog materijala. Druga stvar, kada smo došli na Poslovnu zonu vidjeli smo da je put koji je rađen prije tri-četiri mjeseca zaista devastiran. Ja neću dozvoliti ovakav rad, i jutros sam, u ime građana Općine Živinice upozorio šefove na to. Svi šefovi službi, uposlenici u Općini Živinice su dali zakletvu državi Bosni i Hercegovini, Dao sam je i ja, i ostat ću dosljedan onome zbog čega sam izabran. Dakle, prije svega sprečavanju koruptivnih radnji. Ja sam odmah jutros ovdje pokrenuo ponovne postupke za radove koji nisu kvalitetno urađeni, a pokrenut ću i disciplinske postupke. Ako vidim da je to iznad toga, pokrenut ću postupke u Ministarstvu unutrašnjih poslova. Neću nikome dozvoliti da potcjenjuje ovaj narod i da ovaj narod pravi budalom. Ovo su stvari koje su presedan i ne smiju se više događati u Općini Živinice. Ja znam da su ovo recidivi, da su neki ljudi navikli da budu u određenim “šemama” sa nekim izvođačima. Ja to više neću dozvoliti. Cijelo ovo vrijeme trudim se, upozoravam izvođače, upozoravam šefove službi, upozoravam nadzorne organe i evo nas danas da vidimo i da provjerimo šta su to uradili. Provjerit ću sve projekte koji su rađeni. Evo imate primjer projekte “marka na marku” oni su do prošle godine bili potpisivani samo od strane nadzornog organa izvođača. Kada sam uveo da se potpisuju i građevinski odbori, kvalitet tih radova je podignut, tako da ćemo i ovdje, ako bude potrebno, sljedeće godine na svakom projektu napravit i vanjski nadzor. Ove godine ćemo uvesti vanjski nadzor samo da provjere kvalitet. Građani zaslužuju da javni novac koji se troši i koji oni krvlju zarađuju da se troši ispravno, transparentno i javno. Ja želim i javno da kažem ono što ne valja. Dakle, cijelo vrijeme govorimo nešto što je dobro, dobro je što imamo poslovnu zonu, ali ono što nije dobro također ću kazati građanima i moja odgovornost ako je ima, i nju ću kazati. U ovoj situaciji sada je dobro da se ovo može popraviti, jer smo na vrijeme reagovali. Naglašavam, da ćemo sve greške popraviti o trošku izvođača koji ovo nije dobro uradio, tako da ovo neće biti o trošku građana Općine Živinice. Ja nastavljam sa kontrolom radova i u ovom svjetlu ću i dalje nastaviti. Pozivam građane da mi slobodno, na društvenim mrežama, na adrese načelnika, direktno u kontaktima sa mnom, dostave ovakve radnje, ako postoji problem bilo gdje da je kvalitet narušen.”, rekao je načelnik Općine Živinice Samir Kamenjaković, te dodao da će se u budućnosti raditi na ovakav način “Ovo možda jeste radikalnije, ali način na koji su ljudi naučili raditi se ne može drugačije ispraviti. Ja ću dalje ostati dosljedan politike ispravnosti, antikoruptivnog djelovanja, sve u ime građana Općine Živinice.”, ističe načelnik Kamenjaković.

22112017_4_thumb.jpg22112017_6.jpg22112017_5.jpg22112017_3.jpg22112017_2.jpg22112017_4.jpg22112017_0.jpg22112017_1.jpg

Kontakt

Općina Živinice
home iconUl. Alije Izetbegović br.28
      75270 Živinice
      Bosna i Hercegovina

phone-icon-43223 +387-35/743-301; 035/743-303,
fax-icon +387-35/772-125
url www.opcinazivinice.ba
Mail  Ova adresa el. pošte je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript da biste je vidjeli.