projekti-1

Info centar za mlade

Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
INFORMACIJA
vijesti, oglasi, konkursi...
EDUKACIJA
trening, projekti, radionice...
ZAPOŠLJAVANJE
usluge, savjeti, pomoć, CV...
DOKUMENTI
zakon o mladima

savjet3

sms-provjera

facebook
Općina Živinice
na facebooku
tv zivinice
TV Živinice
lokalna televizija
zivinice.ba
Živinice.ba
nezavisni portal
logo-best
Best portal
Živinice

Akcija pošumljavanja „Drvo Spasa – 1000 sadnica za 1 dan”

14112017Općinski načelnik Samir Kamenjaković u sardnji sa direktorom Šuma TK- Sprečko Živinice organizuje prvu volontersku akciju sadnje drveća u Općini Živinice. Radi se akciji sadnje drveća „Drvo Spasa – 1000 sadnica za 1 dan“ koja će biti organizovana dana 17.11.2017. godine (petak) na lokaciji Borovac-Repište u Višći Gornjoj.

Naime, svjesni činjenice da se na području Općine Živinice, ali i čitavoj Bosni i Hercegovini, ne vodi dovoljno računa o šumama, koje predstavljaju jedno od najvećih prirodnih bogatstava naše regije, načelnik Samir Kamenjaković i direktor Šumskog gazdinstva “Sprečko” Živinice Edin Šahbazović odlučilili su pokrenuti ovu akciju pošumljavanja, s ciljem podizanja svijesti javnosti o zaštiti životne sredine i važnosti šumskog ekosistema. 

S tim u vezi, načelnik Samir Kamenjaković poziva sve zainteresovane građane da učestvuju u akciji sadnje drveća „Drvo Spasa – 1000 sadnica za 1 dan“, za koju je planiran sljedeći program:

08:30 – okupljanje ispred zgrade Općine Živinice
08:45 – polazak prema odredištu (Etno Bašta G. Višća)
09:00 – pješačenje do odredišta Borovac – Repište
09:30 – obraćanje Općinskog načelnika
10:00 – početak akcije sadnje drveća
12:00 – završetak akcije
12:30 – ručak, osvježenje i druženje
13:30 – povratak ispred zgrade Općine Živinice

Za sve učesnike akcije sadnje drveća će biti obezbjeđen ručak te topli i hladni napitci.

Svi zanteresirani građani svoje učešće mogu prijaviti kod sekretarice Općinskog Načelnika na broj tel: 035/743-303, na mail: Ova adresa el. pošte je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript da biste je vidjeli. ili lično u kancelariji broj: 25.

“Mi se zaista želimo aktivno uključiti kada je u pitanju zaštita čovjekove okoline. Općina Živinice će biti pokrovitelj pošumljavanja jednog dijela naše teritorije na dijelu Višće. Smatram da ćemo time doprinijeti razvoju kada je u pitanju ekologija, dakle ekološkom razvoju Općine Živinice.Već smo dogovorili konkretno sa mnogim udruženjima da učestvuju u pošumljavanju i ovom prilikom želim pozvati sve naše građane da uzmu učešća kada je u pitanju ova akcija pošumljavanja.”, rekao je načelnik Općine Živinice Samir Kamenjaković.

14112017

 

Kontakt

Općina Živinice
home iconUl. Alije Izetbegović br.28
      75270 Živinice
      Bosna i Hercegovina

phone-icon-43223 +387-35/743-301; 035/743-303,
fax-icon +387-35/772-125
url www.opcinazivinice.ba
Mail  Ova adresa el. pošte je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript da biste je vidjeli.