projekti-1

Info centar za mlade

Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
INFORMACIJA
vijesti, oglasi, konkursi...
EDUKACIJA
trening, projekti, radionice...
ZAPOŠLJAVANJE
usluge, savjeti, pomoć, CV...
DOKUMENTI
zakon o mladima

savjet3

sms-provjera

facebook
Općina Živinice
na facebooku
tv zivinice
TV Živinice
lokalna televizija
zivinice.ba
Živinice.ba
nezavisni portal
logo-best
Best portal
Živinice

Izgradnja vodovodne mreže u Poslovnoj zone “Ciljuge II”

30102017 4Prva faza infrastrukturnog uređenja u Poslovnoj zoni “Ciljuge II” privodi se kraju. Naime, ovih dana izvode se završni radovi na izgradnji vodovodne mreže u dužini od 1439 metara. Tim povodom Općinski načelnik Samir Kamenjaković jučer je obišao lokaciju poslovne zone na kojoj se izvode navedeni infrastrukturni radovi.

 

Vrijednost navedenog projekta izgradnje vodovodne mreže u Poslovnoj zoni “Ciljuge 2” iznosi 111.839,28 KM. Izvođač radova je firma “Termovent” Živinice.

Cilj projekta uređenja Poslovne zone “Ciljuge II” je stvoriti uslove za neometano korištenje zemljišta u okviru ove Poslovne zone koja je u vlasništvu Općine Živinice.

Uređenje poslovne zone podrazumijeva izgradnju kanalizacione i vodovodne mreže, stvarnje uslova za priključak električne energije, uređenje puta i jedan dio nivelacije terena.

Načelnik Općine Živinice Samir Kamenjaković istakao je da uređena Poslovna zona predstavlja temelj za razvoj svake lokalne zajednice.
Prema riječima Načelnika Kamenjakovića ovo je jedan od najznačajnijih projekata koji ima za cilj dovođenje investitora i otvaranje novih radnih mjesta, odnosno zapošljavanje naših građana.
Poslovna zona je instrument za mogućnosti ulaganja privrednih subjekata u jednu lokalnu zajednicu. Iz tog razloga, ona mora biti u potpunosti uređena. Svi poslodavci iz inostranstva i naši domaći traže uređene poslovne zone da bi ulagali svoj kapital i zapošljavali ljude.

U novembru prošle godine izvršeno je obilježavanje i postavljanje znakova, čime je označen početak otvaranja poslovne zone “Ciljuge II”. Nakon toga definisana je dinamika i intenzitet uređenja zemljista i uvođenja investitora u Poslovnu zonu, a Općina Živinice je u relativno kratkom periodu napravila uslove za konkretne radove na uređenju ove poslovne zone.

“Izgradnjom vodovodne mreže mi završavamo prvu fazu i prilagođavamo poslovnu zonu njenoj namjeni. Dakle, ljudi koji su kupili objekte koje trebaju da grade u poslovnoj zoni mogu se priključiti na kanalizaciju, vodovod, struju, telefon i evo putnu komunikaciju koju smo također završili. Prva faza uređenja poslovne zone se privodi kraju. Već se naziru četiri nova objekta, četiri fabrike koje će zaživjeti i početi raditi u poslovnoj zoni i time ova poslovna zona poprima jednu drugačiju sliku. Želim kazati da smo građevinske dozvole austrijskoj i njemačkoj firmi uspjeli izdati u roku par mjeseci. Oni imaju već građevinske pripremne radove i u ovoj sedmici bi i kamen temeljac austrijske firme trebao krenuti. Sa ovim dijelom dosad uređene poslovne zone i objekata koji se pripremaju trebali bi smo imati negdje oko 500 novih radnih mjesta. To je ono što me posebno raduje i to je svrha ove priče i ovih radnji oko poslovne zone koje smo radili i vodili. Mi ćemo i dalje nastaviti raditi, urediti još jedan mali dio poslovne zone koji je ostao i dati ljudima sa jasnim biznis planom, sa jasnim ulaganjem i naravno onima koji u svom planu poslovanja imaju zapošljavanje mladih ljudi. Naime, da bi se stvorilo jedno radno mjesto to iziskuje puno kako materijalnog tako i truda oko administracije, ali evo mi smo uspjeli za nepunu godinu dana napraviti takav jedan ambijent da bi do maja sljedeće godine ovdje trebalo raditi 500 mladih ljudi.”, kazao je načelnik Općine Živinice Samir Kamenjaković.

30102017_4_thumb.jpg30102017_0.jpg30102017_4.jpg30102017_2.jpg30102017_7.jpg30102017_1.jpg30102017_5.jpg30102017_9.jpg30102017_6.jpg30102017_3.jpg30102017_8.jpg

Kontakt

Općina Živinice
home iconUl. Alije Izetbegović br.28
      75270 Živinice
      Bosna i Hercegovina

phone-icon-43223 +387-35/743-301; 035/743-303,
fax-icon +387-35/772-125
url www.opcinazivinice.ba
Mail  Ova adresa el. pošte je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript da biste je vidjeli.