projekti-1

Info centar za mlade

Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
INFORMACIJA
vijesti, oglasi, konkursi...
EDUKACIJA
trening, projekti, radionice...
ZAPOŠLJAVANJE
usluge, savjeti, pomoć, CV...
DOKUMENTI
zakon o mladima

savjet3

sms-provjera

facebook
Općina Živinice
na facebooku
tv zivinice
TV Živinice
lokalna televizija
zivinice.ba
Živinice.ba
nezavisni portal
logo-best
Best portal
Živinice

Potpisani ugovori za projekte po principu “marka na marku”

28092017 10U Velikoj sali Općine Živinice jučer je upriličeno potpisivanje ugovora o izvođenju radova asfaltiranja putnih dionica i izgradnje ulične rasvjete u okviru projekta iz oblasti infrastrukture, po principu ''Marka na marku'' na području Općine Živinice. Ugovore su potpisali načelnik Općine Živinice Samir Kamenjaković i predstavnici firmi koje će izvoditi radove.

Radi se o ukupno 36 projekta čija je ukupna vrijednost 732.419,20 KM. Sredstva za izgradnju obezbjeđena su po principu "marka na marku", odnosno 50 posto iz Budžeta Općine Živinice a drugih 50 posto obezbjedili su građani.

Ukupna dužina za 18 projekata ulične rasvjete je oko 14.385 metara, a radovi će se izvoditi u 9 mjesnih zajednica na području Općine Živinice, i to: MZ GORNJA VIŠĆA: - Ćenda – Bošnjakovići; MZ TUPKOVIĆ: - Culjage – Korajci, - Kroz naselje Kujuci, - Barice-Vokići (sa 5 krakova); MZ SVOJAT: - Bunar – Nurkići, - Salihovača-Mezarje-Brijeg; MZ STARI ĐURĐEVIK: - Krak u Novom naselju-Nukići, - Krak kroz naselje Zasiok; MZ PODGAJEVI: - Uz M18-krak Rogići, - Lipe – Umišima kuća, - Kroz Mujanoviće, - Most (Pruga)-Mujanovići (Raskrsnica), - Nastavak kroz Jelah; MZ GRAČANICA: - Kabara – Zelenika, - Bezdan – Kamberi; MZ DONJA LUKAVICA: - Naselje Potočari sa krakovima; MZ LITVE: - Krak u naselju Golubinjak "B"; MZ OSKOVA: - Hornica – Pijetlovo brdo. Ukupna vrijednost ovih projekata iznosi 221.685,28 KM.

Ukupna dužina za 18 projekata asfaltiranja putnih dionica koji će se raditi u 13 mjesnih zajednica na području Općine Živinice je 5.839 metara, i to: OSKOVA: - Put Ul.ORB-krak D, - Asfaltiranje sa kanal.odvodnjom ORB; MZ ŠERIĆI: - Barakovac – Strane, - Mezarje - kuća Ćazima Mujezinovića, - Bučik – Mezarje – Radovići-Čardak; MZ GORNJA VIŠĆA: - Put Jahići – Hajr voda; MZ ŽIVINICE CENTAR: - Strašanj-Ulica Sprečka-kuća A. Živčić; MZ ŠIŠIĆI: -Put: Most Meštrići-prema Jabučicama; MZ RUDAR ŽIVINICE: - Put Bare – kuća Keme Hasanovića; MZ GRAČANICA: - Put :Zalužja-R555a-nastavak, - Put: Mezarje – Solila, - Put: Zabrđa – Bučje; MZ DONJA LUKAVICA: - Put: Delići-Glavica, - Put: R455-a-kuća Salih Kalajac; MZ DONJA VIŠĆA: - Put: Izgradnja trotoara-Pješačke staze; MZ PODGAJEVI: - Podgajevi-Zukići-Mezarje; MZ GORNJE ŽIVINICE: - Od Lučića-Kudići-Aljići-Rasadine; MZ PRILUK: - Put kroz dvorište Osnovne škole; MZ TUPKOVIĆ: - O.Š. -Brezici-Hrastici. Ukupna vrijednost ugovorenih radova je 510.733,92 KM.

Potpisivanju ugovora prisustvovali su i predstavnici mjesnih zajednica u kojima će se raditi navedeni projekti.

Izvođači pomenutih radova su živiničke firme Holex, HIH,, SE-Sarajka, Ering i Kalelektrik.

Prilikom današnjeg potpisivanja ugovora načelnik Samir Kamenjaković je istakao da će se u prijedlogu Budžeta Općine Živinice kojeg on bude predlagao uvijek naći svi projekti koji su dobri, provjereni i koji su u interesu građana, te da će se projekti po principu M:M provoditi i u narednoj godini, te dodao:

“Ovo su projekti koji su zaista provjereni još u prošlom vremenu i daju zaista kvalitetne i dobre rezultate. Prilikom prijedloga projekta ”marka na marku” imali smo određenih problema i evo usaglasili smo to na zadnjem Općinskom vijeću. Svjedoci ste da smo još jednom izašli u susret građanima, jer nije bilo u potpunosti dovoljno sredstava, odnosno onih pedeset posto od strane građana. Uspjeli smo preraspodjelom u budžetu napraviti mogućnost da nijedan projekat ne bude vraćen. Zaista mi je zadovoljstvo danas da ćemo ponovo građanima izaći u susret i da će građani imati završene projekte koje su planirali. Posebno me raduje da smo određene projekate koji čekaju dvije do tri godine da se realizuju sa ovim projektom marka na marku danas završiti. Kada završimo, projekti koji budu urađeni prilikom potpisivanja primopredaje tražit ćemo da uz nadzorne organe to pregledaju i građevinski odbori mjesnih zajednica gdje su projekti urarđeni, da bismo bili sigurni u kvalitet radova koje budemo radili.”, rekao je načelnik Općine Živinice Samir Kamenjaković.

28092017_10_thumb.jpg28092017_10.jpg28092017_7.jpg28092017_5.jpg28092017_2.jpg28092017_11.jpg28092017_1.jpg28092017_0.jpg28092017_9.jpg

Kontakt

Općina Živinice
home iconUl. Alije Izetbegović br.28
      75270 Živinice
      Bosna i Hercegovina

phone-icon-43223 +387-35/743-301; 035/743-303,
fax-icon +387-35/772-125
url www.opcinazivinice.ba
Mail  Ova adresa el. pošte je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript da biste je vidjeli.