projekti-1

Info centar za mlade

Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
INFORMACIJA
vijesti, oglasi, konkursi...
EDUKACIJA
trening, projekti, radionice...
ZAPOŠLJAVANJE
usluge, savjeti, pomoć, CV...
DOKUMENTI
zakon o mladima

savjet3

sms-provjera

facebook
Općina Živinice
na facebooku
tv zivinice
TV Živinice
lokalna televizija
zivinice.ba
Živinice.ba
nezavisni portal
logo-best
Best portal
Živinice

Prijem za predstavnike Košarkaškog kluba "Živinice"

05.09.2017 1Načelnik Općine Živinice, Samir Kamenjaković, upriličio je prijem za predstavnike Košarkaškog kluba “Živinice”. Predsjednik Uprave Kluba, Halil Muratović, upoznao je Načelnika o sastavu ekipe, te prethodnim i budućim planovima Kluba.

"Pokušavamo napraviti jake temelje. Momci su to shvatili ozbiljno i nadam se da ćemo već iduće godine, u našoj prvoj sezoni, ući u veći rang. Cilj nam je da košarku vratimo u Živinice." - kazao je predsjednik Muratović.

Općinski ančelnik Samir Kamenjaković istakao je svoju zahvalnost i zadovoljstvo zbog inicijative da se diže sport u Živinicama na veći nivo, te je kazao da je već bio upozoren na ekipu ljudi koja je prošle godine upravljala Klubom.

"Mene su ljudi u startu upozorili na prethodnu ekipu koja je upravljala ovim Klubom, pa sam to malo zaustavio i analizirao stanje, što je na kraju ispalo i bolje. Što se tiče sporta u Živinicama, zauzeo sam jasan stav. Sport se mora podići za dva ili tri levela više. Smatram da košarka ima mjesta u Živinicama. Sport je dio kulture, kroz sport se djeca socijalizuju, i uče i da gube, a ne samo da pobjeđuju. Ja ću biti dio strategije Košarkaškog kluba "Živinice". Ovdje vidim dobre, pravedne i kvalitetne ljude koji hoće dobro ovom gradu. Možemo napraviti dobru priču, ali cilj nam treba biti veći rang.”, kazao je načelnik Samir Kamenjaković.

Predsjednik Skupštine Košarkaškog kluba "Živinice", Jasmin Osmanović, pričao je o turbulencijama u Klubu, te o samoj ideji osnivanja i ideju da Klub nosi ime Općine.

"Bila je to lijepa priča, iskrena. Srčano smo krenuli. Međutim kada se to počelo politizirati, sve te ljude sam odstranio. Skoro smo došli u sami vrh, punili smo dvoranu. Bili smo atrakcija i korak nam je nedostajao za veći rang. Sada sam našao ozbiljne ljude, napravili smo dobru ekipu, jako čvorište u svakom smislu. Imamo dobru osnovu da uđemo u veći rang." - kazao je Osmanović.

Ovom prilikom načelnik Općine Živinice Samir Kamenjaković postao je i prvi član KK "Živinice", a člansku karticu mu je uručio predsjednik Kluba Halil Muratović.

05.09.2017_1_thumb.jpg05.09.20_0.jpg05.09.2017_1.jpgKK.jpg

Kontakt

Općina Živinice
home iconUl. Alije Izetbegović br.28
      75270 Živinice
      Bosna i Hercegovina

phone-icon-43223 +387-35/743-301; 035/743-303,
fax-icon +387-35/772-125
url www.opcinazivinice.ba
Mail  Ova adresa el. pošte je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript da biste je vidjeli.