projekti-1

Info centar za mlade

Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
INFORMACIJA
vijesti, oglasi, konkursi...
EDUKACIJA
trening, projekti, radionice...
ZAPOŠLJAVANJE
usluge, savjeti, pomoć, CV...
DOKUMENTI
zakon o mladima

savjet3

sms-provjera

facebook
Općina Živinice
na facebooku
tv zivinice
TV Živinice
lokalna televizija
zivinice.ba
Živinice.ba
nezavisni portal
logo-best
Best portal
Živinice

Načelnik Općine Živinice uručio zahvalnicu Udruženju „Hadžijski fond Austrije – Zusammen“

31.08.2017Sedam godina je kako humanitarno udruženje "Hadžijski fond Austrije - Zusammen" djeluje na području Austrije, a u cilju pomaganja ljudi u svojoj matičnoj državi Bosni i Hercegovini. U znak zahvalnosti, zbog velike pomoći ovog Udruženja građanima Općine Živinice, Općinski načelnik, Samir Kamenjaković, primio je predsjednika Udruženja, Ramu Dahića, i lično mu se zahvalio.

Odbor Hadžijskog fonda čine vrijedni članovi, koji rade bespoštedno svakim danom za svrsishodnost humanitarnih akcija koje ovo Udruženje organizuje.

Hadžijski fond Zusammen kao Bošnjačka humanitarna organizacija ima za cilj da, prema islamskim načelima povjerenja i dužnosti prema drugim ljudima, organizuje sakupljanje i dijeljenje svake vrste pomoći najugroženijim u BiH i šire. Fond je prvenstveno usmjeren ka onima koji su u teškoj egzistencijalnoj krizi, a nemaju nikakve druge pomoći.

Načelnik Općine Živinice Samir Kamenjaković čestitao je Udruženju na njihovom humanitarnom radu i pomaganju, te uručio zahvalnicu predsjedniku Humanitranog udruženja „Hadžijski fond Austrije – Zusammen“, za mnogobrojne provedene akcije sakupljanje i dijeljenja svake vrste humanitarne pomoći prema najugroženijim u Općini Živinice.
Naglasio je da prati prati njihov humanitarni rad, a zahvalnica predstavlja samo mali znak pažnje za nesebičnu pomoć koju daju svim građanima Općine Živinice i Bosne i Hercegovine.

Predsjednik Udruženja Ramo Dahić zahvlio se Načelniku Samiru Kamenjakoviću na srdačnoj dobrodošlici i zahvalnici, koju im je uručio, naglasivsi kako je ovo prva zahvalnica od Opććine Živinice iako su najviše pomoći realizovali baš na području ove Općine.

Nakon prijema zajedno su podijelili bajramske pakete onima kojima je pomoć zaista potrebna.

Na prijemu su bile prisutne i predstavnice Centra "Vrati mi osmijeh", koje su, također istakle veliku zahvalnost ovom Udruženju koji im redovno pomaže u njihovim potrebama za rad sa djecom i omladinom sa višestrukim smetnjama. Udruženje je ovaj put Centru donirao pelet za nadolazeću zimsku sezonu.

Hadžijski fond Zusammen je tokom proteklog perioda organizovao mnogo akcija na pomoći ljudima u stanju socijalne potrebe, a način na koji dolazi do novca je članstvo i dobrovoljni prilozi-jednokratne uplate u fond. Ovo Udruženje osnovano je 2010. godine, trenutno broji 160 članova iz svih krajeva BiH, na čijem je čelu hadžija Ramo Dahić iz Općine Živinice.

Prema riječima predsjednika ovog društa hadžije Rame Dahića, koji je pomenuo veliki broj humanitarnih akcija narodu BiH, Fond pomaže u renoviranju kuća, za školovanje, kupovine krava, bolesnima za liječenje i operacije, jednokratne pomoći, ramazanski i bajramski paketi u prehrani i higijenskim sredstvima i drugo.

Također, je istako i donaciju invalidskih kolica i medicinska pomagala, kao i mnoga druga medicinska sredstva, te da će tako nastaviti i u naredbom periodu, istakao je, između ostalog, Dahić.

Moto Hadžijskog fonda je „Pomaganjem drugima, pomažemo i sami sebi", a Općina Živinice im želi da i dalje uspješno obavljaju svoj humanitarni rad.

 

31.08.2017_thumb.jpg31.08.2017_3.jpg31.08.2017_8.jpg31.08.2017_0.jpg31.08.2017_1.jpg31.08.2017_7.jpg31.08.2017_4.jpg31.08.2017_9.jpg31.08.2017_2.jpg31.08.2017_6.jpg31.08.2017_5.jpg31.08.2017.jpg

Kontakt

Općina Živinice
home iconUl. Alije Izetbegović br.28
      75270 Živinice
      Bosna i Hercegovina

phone-icon-43223 +387-35/743-301; 035/743-303,
fax-icon +387-35/772-125
url www.opcinazivinice.ba
Mail  Ova adresa el. pošte je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript da biste je vidjeli.