projekti-1

Info centar za mlade

Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
INFORMACIJA
vijesti, oglasi, konkursi...
EDUKACIJA
trening, projekti, radionice...
ZAPOŠLJAVANJE
usluge, savjeti, pomoć, CV...
DOKUMENTI
zakon o mladima

savjet3

sms-provjera

facebook
Općina Živinice
na facebooku
tv zivinice
TV Živinice
lokalna televizija
zivinice.ba
Živinice.ba
nezavisni portal
logo-best
Best portal
Živinice

Saopćenje za javnost

zgrada opcine thumb thumbSlužba za geodetske i imovinsko-pravne poslove Općine Živinice poziva sva lica koja su bespravno prisvojila državno zemljište na lokalitetu Ciljuge II, sa ciljem rješavanja imovinsko-pravnih odnosa, da podnesu zahtjeve za utvrđivanje prava vlasništva na zemljištu na kojem su sagradili zgradu bez prava korištenja ovoj Službi, koja će provesti postupak i pripremiti upravni akt za Općinsko vijeće koje će im kao stvarno nadležan organ utvrditi pravo vlasništva na zemljištu na kojem je izgrađena zgrada.

Sva zainteresirana lica mogu pripremljen zahtjev za utvrđivanje prava vlasništva na zemljištu na kojem je sagrađena zgrada bez prava korištenja preuzeti u šalter sali Općine Živinice, isti popuniti te dostaviti Službi za geodetske i imovinsko-pravne poslove Općine Živinice.

Također, obavještavaju se sva lica sa tog područja da je strogo zabranjeno svako samovlasno ograđivanje parcela postavljenih u vidu betonskog cokla, željeznih ograda i slično, bez saglasnosti vlasnika parcela, kao i sužavanje putnih komunikacija na štetu nesmetanog prolaza i budućeg rješavanja infrastrukture na tom području. 
Općina Živinice će putem nadležnih Općinskih organa strogo sankcionisati bespravne graditelje ukoliko se utvrdi da isti ne poštuju ovo obavještenje.

Kontakt

Općina Živinice
home iconUl. Alije Izetbegović br.28
      75270 Živinice
      Bosna i Hercegovina

phone-icon-43223 +387-35/743-301; 035/743-303,
fax-icon +387-35/772-125
url www.opcinazivinice.ba
Mail  Ova adresa el. pošte je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript da biste je vidjeli.