projekti-1

Info centar za mlade

Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
INFORMACIJA
vijesti, oglasi, konkursi...
EDUKACIJA
trening, projekti, radionice...
ZAPOŠLJAVANJE
usluge, savjeti, pomoć, CV...
DOKUMENTI
zakon o mladima

savjet3

sms-provjera

facebook
Općina Živinice
na facebooku
tv zivinice
TV Živinice
lokalna televizija
zivinice.ba
Živinice.ba
nezavisni portal
logo-best
Best portal
Živinice

Potpisan ugovor za izgradnju mosta na rijeci Oskovi u MZ Šišići

22062017 2Načelnik Općine Živinice Samir Kamenjaković jučer je potpisao ugovor za izgradnju mosta na rijeci Oskovi u naselju Brčaninovići Mjesna zajednica Šišići. Ugovor je potpisan između Općine Živinice, Federalnog ministrastva poljoprivrede, vodoprivrede i šumarstva i odabranog izvođača radova firme SE-SARAJKA iz Živinica.

Procijenjena vrijednost ugovora je 185.679,28 KM od čega 120.000,00 KM finansira Vlada Fedracije u kreditnoj liniji Svjetske banke, a ostatak potrebnih sredstava oko 65.000,00 KM finansira Općina Živinice.

Radovi će početi sledeće sedmice i planirano je da traju 2 do 3 mjeseca.

“Sa zadovoljstvom sam potpisao ovaj ugovor, jako mi je drago zbog građana da smo danas potpisali ugovor za izgradnju mosta. Mi smo danas potpisali jako važan Projekat kada je u pitanju realizacija mosta u naselju Brčaninovići. Taj most je još prošle godine krenuo da se radi, međutim, iz nekih tehničkih razloga pala je kula mosta i rad je obustavljen. Želim se zahvaliti građanima na strpljenu i što su imali povjerenje u nas da ćemo ovaj projekat završiti do kraja. Imali smo stvarno velikih problema kada je u pitanju sufinansiranje jer nije bilo dovoljno sredstava i onda smo morali tražiti razne modalitete kako bi našli sredstva za ovaj most. Zbog naših građana sa ovog područja mi smo u rebalansu budžeta planirali potrebna sredstva i danas imamo rješenje za ovaj most i sledeće sedmice ćemo krenuti sa izgradnjom mosta. Ovom prilikom zaista se želim zahvaliti građanima na strpljenju jer je jedan veliki dio područja Općine Živinice bio odsječen od grada i oni su koristili alternativne puteve koji nisu bili baš za upotrebu. Most kreće sledeće sedmice da se radi, bit će u potpunosti gotov za dva do tri mjeseca” rekao je načelnik Općine Živinice Samir Kamenjaković.

22062017_2_thumb.jpg22062017.jpg22062017_1.jpg22062017_3.jpg22062017_0.jpg22062017_2.jpg

Kontakt

Općina Živinice
home iconUl. Alije Izetbegović br.28
      75270 Živinice
      Bosna i Hercegovina

phone-icon-43223 +387-35/743-301; 035/743-303,
fax-icon +387-35/772-125
url www.opcinazivinice.ba
Mail  Ova adresa el. pošte je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript da biste je vidjeli.